FAQ - často kladené otázky

Úvod / Informace pro pacienty / Často kladené otázky

Co obnáší implantační zákrok ?

V lokální anestesii je zaveden implantát. Lokální anestesií není ovlivněno vědomí, po zákroku můžete odejít bez doprovodu a můžete řídit automobil. Stehy se odstraňují za týden. Podrobněji se můžete seznámit s informacemi před výkonem a po výkonu.

Je zavádění zubního implantátu bolestivé ?

Výkon je prováděn v lokální anestesii a je nebolestivý. Vnímáte pouze lehký neurčitý tlak a vibrace. Pooperační bolestivost bývá menší než po extrakci zubu - po odeznění anestesie může být přítomna lehká bolestivost, většinou bez problému zvládnutelná krátkodobou medikací analgetik.

Jaká je životnost implantátu ? Co když selže ?

Životnost implantátu může být velmi dlouhodobá (desítky let). Nicméně je více faktorů, které mohou selhání navodit. Těm se snažíme předcházet. Pokud se odhojí implantát do roka, provádíme zdarma zavedení nového implantátu.

Kolik stojí léčba zubním implantátem ?

Cena je stanovena dle individuálního postupu. Orientační informace k cenám naleznete zde

Jak dlouho trvá implantační léčba ?

Na tuto otázku Vám odpovíme na implantologické konzultaci, kde zhotovíme CBCT a posoudíme individuální situaci. Celá léčba může (v jednoduchém případě - implantace, sken, korunka) trvat 3 měsíce, jindy (v případě složitějších augmentací kosti a plastik měkký tkání) může trvat třeba rok.

Lze implantovat hned po extrakci zubu ?

Za určitých podmínek ano. Během implantologické konzultace zjistíme, zda je tento postup u Vás v dané situaci vhodný.

Lze implanovat při nedostatku kosti ?

Větinou lze tento problém vyřešit augmentací kosti, kterou dle míry nedostatku kosti provádíme jako samostatný zákrok nebo současně s implantací. Využíváme vlastní kostní partikule odebrané v dutině ústní a upravený zvířecí či syntetický kostní granulát

Jak vypadá korunka na implantát ?

Většinou se jedná o frézovanou celokeramickou korunku, která je spojena s titanovou bází. Celý tento výrobek je usazen do implantátu a fixován šroubem skrze montážní štolu v korunce, která se poté zaslepí kompozitním materiálem.

Musím si oblast korunky a implantátu čistit ?

Ano. Je nezbytné pravidelné domácí čištění a pravidelný recall u dentální hygienistky. V opačném případě může časem kolem implantátu dojít k zánětu, případně až k jeho odhojení.